Xiaomi X6 został zaprezentowany. Szykuje się naprawdę niezły średniak!

Nowy model X6 to bezpośredni następca smartfona Xiaomi Mi A1. W Europie najpewniej słuchawka ta nazywać się będzie po prostu Mi A2, a więc po raz kolejny liczyć możemy na całkiem niezłe podzespoły, dobry aparat fotograficzny, niewygórowaną cenę oraz wsparcie prosto od Google.

Xiaomi X6 otrzymał 5,99-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FullHD+ (1080 na 2160 pikseli) z odchudzonymi ramkami, zaś cała konstrukcja wykonana została głównie z aluminium.

Na tyle urządzenia znajdziemy przede wszystkim ułożony pionowo aparat główny oraz czytnik linii papilarnych. To właśnie ten pierwszy ma grać tutaj tzw. pierwsze skrzypce. Według firmy, aparat fotograficzny to bardzo mocna strona tego smartfona. Producent nie bez powodu zaimplementował tutaj podwójny obiektyw w konfiguracji 12+20 MP, w którym sensor pomocniczy odpowiadać będzie za zdjęcia portretowe.

Zdjęcie portretowe wykonane przy pomocy Xiaomi X6

Co więcej, aparat wsparty zostanie sztuczną inteligencją (AI), która będzie w stanie rozpoznać i dopasować ustawienia do konkretnej sceny.

Model X6 wyposażony zostanie w wydajny procesor firmy Qualcomm, Snapdragon 660 oraz 4 lub 6 GB RAM (w zależności od wariantu smartfona). Na pliki użytkownika oddano 64 lub 128 GB ROM. Za czas pracy baterii przewidziano akumulator o pojemności 3010 mAh. Smartfon wyposażony został także w funkcję Dual-SIM oraz złącze USB-C. Niestety, Xiaomi zdecydowało, że popularne wejście na słuchawki jack 3,5 mm to coś, co w nowoczesnym smartfonie miejsca mieć nie powinno. Szkoda.

A jak wyglądają ceny modelu X6? Te prezentują się następująco:

  • 4 GB RAM + 64 GB ROM ~ 900 zł
  • 6 GB RAM + 64 GB ROM ~ 1000 zł
  • 6 GB RAM + 128 GB ROM ~ 1100 zł