W popularnym markecie Biedronka po raz pierwszy w historii pojawi się smartfon firmy Xiaomi. Będzie to model Redmi Note 5A.

Urządzenie trafi do sprzedaży dnia 6 kwietnia i kosztować będzie dokładnie 399 zł. Jest to całkiem niezła cena zważywszy na kwoty, za jakie liczy np. neonet (569 zł).

Nie aluminium, a plastik

Do reklamy smartfona wdarł się jednak drobny błąd. Redmi Note 5A wcale nie posiada aluminiowej obudowy, a plastikową, która ma to aluminium jedynie imitować. Podobne niedopatrzenie znalazło się w oprogramowaniu, bowiem nakładka systemowa MIUI najprawdopodobniej dostarczona zostanie w wersji ósmej, nie piątej.

Redmi Note 5A pojawi się w Biedronce w wariancie z 2 GB pamięci RAM i 16 GB ROM. Tą ostatnią na szczęście można rozszerzyć do kolejnych 128 GB za sprawą karty micro-SD. Smartfon wyposażono w ekran o rozmiarze 5,5″ i wyświetlacz LCD IPS z rozdzielczością HD (720 na 1280 pikseli). Za wydajność odpowiadać będzie procesor Snapdragon 425, czyli czterordzeniowa jednostka, która na spokojnie wystarczy do podstawowych zadań tj. przeglądanie Internetu i nieco wymagających aplikacji. Note 5A to także pojemna bateria 3080 mAh oraz aparat główny o rozdzielczości 13 MP z możliwością nagrywania filmów FullHD przy 30 kl/s. Smartfon zadebiutował na rynku w III kwartale 2017 roku.