Najnowszy flagowiec Xiaomi został właśnie zaprezentowany. Potwierdziły się także wcześniejsze przecieki na temat tego urządzenia. 

Zgodnie z oczekiwaniami, smartfon wyposażono w topowe, na dzień dzisiejszy, podzespoły. To właśnie do nich należą procesor Snapdragon 845 oraz 6 GB pamięci RAM. Ponadto, Xiaomi Mi 8 wyposażono w duży, 6,21-calowy wyświetlacz AMOLED (produkcji Samsunga) o rozdzielczości FullHD+. Jego górna część zdobi tzw. notch, który skrywa przede wszystkim przednią, 20 MP kamerkę ze wsparciem Face ID, jak i garść czujników.

Mi 8 to także pierwszy smartfon w historii, którego wyposażono w podwójny moduł GPS.

W kwestii możliwości fotograficznych mamy tutaj do dyspozycji podwójny aparat główny w konfiguracji 12 (f/1.8) + 12 MP (f/2.4). Obiektyw dodatkowy to tzw. teleobiektyw. Całości dopełnia działanie sztucznej inteligencji (AI), której zadaniem jest rozpoznawanie fotografowanych scenerii i ulepszanie ich.

Jeśli chodzi o baterię to mamy tutaj ogniwo o pojemności 3,400 mAh. Jest również złącze USB typu C, do którego będziemy mogli podłączyć słuchawki… rzecz jasna po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki.

Cena, jaką przyjdzie zapłacić nam na Xiaomi Mi 8 uzależniona jest od konkretnego wariantu:

  • 6 GB/64 GB – 2699 juanów (ok. 1500 zł)
  • 6 GB/128 GB – 2999 juanów (ok. 1700 zł)
  • 6 GB/256 GB – 3299 juanów (ok. 1900 zł)

Explorer Edition

Xiaomi przygotowało również specjalną edycję modelu Mi 8 o nazwie Explorer Edition. Urządzenie wyposażono w specjalną półprzezroczystą obudowę, zaś główną cechą smartfona jest czytnik linii papilarnych wbudowany bezpośrednio w wyświetlacz.

Według wstępnych informacji, Xiaomi Mi 8 ED na rynku pojawi się wyłącznie w jednym wariancie z 8 GB RAM oraz 128 GB ROM. Będzie to także najdroższy wariant, za którego przyjdzie nam zapłacić spośród wszystkich smartfonów z serii Mi 8. Jego cenę ustalono na poziomie 3,799 juanów, a więc 2200 zł.