Xiaomi zaprezentowało właśnie kolejną, ulepszoną wersję bezramkowego flagowca. Wygląda świetnie!

W nowym Mi Mixie nie ujrzymy większych zmian kosmetycznych, jednak ta linia smartfonów już od początku prezentowała się nieźle. Mi Mix 2s to zmiany głównie wewnątrz samego urządzenia. Zmiany, oczywiście na lepsze.

Smartfon wykonano głównie ze szkła, ceramiki oraz aluminium okalające całość. Na froncie, dzięki delikatnie zmniejszonym ramkom, znajdziemy spory, 6-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FHD+, czyli 1080 x 2160 pikseli, który na szczęście nie „przyozdobiono” popularnym ostatnio wcięciem. Po raz kolejny, pod wyświetlaczem, w prawym dolnym rogu znalazło się miejsce na kamerkę do wideorozmów.

Producent zdecydował na delikatne odrestaurowanie tylnej części smartfona. Nowy Mi Mix 2s posiada teraz podwójny 12 MP aparat ze wsparciem sztucznej inteligencji (AI), pod którym znajdziemy skaner linii papilarnych. Xiaomi chwali się, że nowy aparat zaoferuje świetną jakość zdjęć „deklasując” wg. Chińczyków m.in. iPhone X. Powołując się na serwis dxomark, firma szczyci się wynikiem na poziomie 101 punktów dla zdjęć i 88 punktów dla wideo (dla iPhone jest to odpowiednio 101 i 89 punktów, więc o deklasacji mowy nie ma).

Aparat główny składa się na dwa obiektywy. Ten drugi to teleobiektyw ze światłem f/2,4, z kolei pierwszy służący do zwykłych zdjęć doczekał się mnóstwa poprawek wliczając w to m.in. szybki autofocus, redukcję szumów, udoskonalenia w zakresie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, 4-osiową stabilizację optyczną i wreszcie wsparcie dla sztucznej inteligencji, którą wykorzystać przyjdzie nam głównie w trybie portretowym. Aparat przedni ma z kolei 5 MP i pozwala rozpoznać m.in. twarze.

Wydajność w Mi Mixie 2s pozostaje – jak zwykle – topowa. Mamy tutaj do dyspozycji najnowszy procesor Snapdragon 845, 6 lub 8 GB RAM oraz 64 lub 128 lub 256 GB ROM. Za długość pracy smartfona odpowiadać będzie ogniwo o pojemności 3400 mAh ze wsparciem technologii szybkiego oraz bezprzewodowego ładowania. Mi Mix 2S wspiera także Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC oraz LTE.

Sprzedaż smartfona ruszy od kwietnia i rozpocznie się standardowo w Chinach powoli rozprzestrzeniając się na pozostałe rynki. Jeśli chodzi o ceny, to te wyglądają całkiem przyzwoicie:

  • 6 GB RAM + 64 GB – 3299 juanów ~1800 zł
  • 6 GB RAM + 128 GB – 3599 juanów ~2000 zł
  • 8 GB RAM + 256 GB + ładowarka bezprzewodowa gratis – 3999 juanów ~ 2200 zł

Musicie przyznać, że Mi Mix 2s robi wrażenie. Co prawda w dobie smukłych konstrukcji nie stanowi rewolucji, to jednak prezentuje się nad wyraz dobrze. Zainteresowani?