To może być kolejny kamień milowy firmy.

Niestety, do tej pory smartfony chińskiego przedsiębiorstwa Xiaomi nie słynęły ze świetnych możliwości fotograficznych. Użytkownicy zwykle skarżą się, że zdjęcia wykonywane za pomocą słuchawek Xiaomi nie są zbyt ostre, a w słabszych warunkach oświetleniowych dominują szumy.

Z jednej strony przecież wciąż są to tylko smartfony, z drugiej – Xiaomi nigdy nie oferowało w swej ofercie urządzeń porównywalnych cenowo z topową konkurencją, dlatego też możemy przypuszczać, że za niższą ceną produktu idzie jego jakość, która swe odzwierciedlenie może mieć właśnie w fotografii.

Dziwnym jednak trafem społeczność Xiaomi zauważyła, że sporym winowajcą grającym tutaj pierwsze skrzypce jest domyślna aplikacja aparatu, którą stanowi integralną część nakładki systemowej MIUI. Mówi się też, że część problemów rozwiązuje instalacja zewnętrznych aplikacji do obsługi kamery.

Na szczęście wedle ostatnich doniesień sytuacja ta może ulec zmianie. Co prawda nie wiadomo jak dokładnie firma zamierza uporać się z problemem, jednak ostatnio zaprezentowany model Xiaomi Mi Mix 2S może być zwiastunem tych ulepszeń. Ponadto, wedle ostatnich doniesień, właściciel Xiaomi powołał wewnątrz firmy specjalną ekipę, której zadaniem będzie poprawa jakości aparatów w smartfonach Mi oraz Redmi. Być może przyszłe aktualizacje nakładki MIUI wprowadzą szereg poprawek i ulepszeń w tej kwestii, jednak więcej na ten temat powinniśmy spodziewać się najpewniej w dniu premiery modelu Mi 7.