Xiaomi „Dipper”, a więc najprawdopodobniej wielce wyczekiwany model Mi7, dostrzeżony został właśnie na platformie Geekbench.

Geekbench to jedna z platform, na których użytkownicy, a także producenci smartfonów, mają okazję przetestować wydajność swoich urządzeń, aby móc określić i porównać wydajność swojego sprzętu i oprogramowania. To właśnie często w takich serwisach gości wszelkiego rodzaju sprzęt będący obiektem późniejszych sensacji. Tym razem, w Geekbenchu pojawił się nowy model firmy Xiaomi o nazwie kodowej „Dipper”.

Z racji tego, że nadchodzący Mi Mix 2s nazwany został „Blackshark”, to w tym wypadku jest niemal pewne, że omawiane właśnie tajemnicze urządzenie jest kolejnym przedstawicielem flagowej serii Mi.

Domniemany Mi7 wyposażono w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 oraz 6 GB pamięci RAM, co sprawia, że pod względem wydajności stanie na podium obok najwydajniejszych słuchawek tego roku działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Przewiduje się, że Mi7 otrzyma także większy od poprzednika wyświetlacz, jednak ten nie wpłynie znacząco na gabaryty całego urządzenia. Xiaomi najprawdopodobniej kontynuować będzie swój trend smukłych ramek zapoczątkowany w serii Mi Mix. Niestety, to tylko tyle w temacie Mi7.