Chińczycy w natarciu – Xiaomi zaprezentowało kolejny smartfon, tym razem skierowany głównie do mobilnych graczy.

Dziś odbyła się premiera Black Sharka, a więc tajemniczego smartfona, który według doniesień ma zostać świetną alternatywą dla mobilnych graczy. Co zaprezentowano?

Smartfon wyposażony został w możliwie najmocniejszy procesor firmy Qualcomm, ośmiordzeniowy Snapdragon 845 współpracujący z 6 lub 8 GB pamięci RAM (LPDDR4). Z myślą długich rozgrywkach Xiaomi zaimplementowało specjalny system chłodzenia cieczą, który wedle producenta może schłodzić urządzenie nawet o niecałe 10 stopni C. Na akumulator przeznaczono ogniwo o pojemności 4000 mAh.

Za wyświetlacz odpowiadać będzie panel IPS LCD o przekątnej długości 5,99″ z paletą kolorów DCI-P3 (w 97%). Jego rozdzielczość wynosi 1080 x 2160 pikseli.

Urządzenie nie posiada slotu na kartę rozszerzeń, jednak dostępne jest w całkiem sensownych konfiguracjach – 64 GB lub 128 GB ROM.

Black Shark posiada tylko jeden głośnik, zaś mikrofon ukierunkowano w górę, aby gracz spokojnie mógł przeprowadzić konwersację z rozmówcą nawet podczas grania. Najciekawsze jest to, że obudowa ma kształt litery X, która – oprócz lepszej przyczepności – pełni również rolę anteny.

Pierwsi szczęśliwcy (a mowa o 50,000 klientach) dokonujący zakupu Blacksharka otrzymają również dodatkowy pad posiadający własny akumulator (340 mAh) i łączność bluetooth. Pad posiada również przycisk „Shark”, który pozwoli aktywować specjalny tryb wydajności smartfona wyciskając przy tym z niego jak największą moc. Jako gadżet nie objęty promocją przyjdzie nam zapłacić za niego dodatkowo około 100 zł (23 EUR).

Black Shark od wyjęcia z pudełka działać ma pod kontrolą systemu Android Oreo z nakładką MIUI wspartą dodatkowymi opcjami nakładki JOY UI.

Jeśli chodzi o możliwości foto, smartfon wyposażono w podwójną kamerę główną w konfiguracji 12 MP (światło f/1.75) + teleobiektyw 20 MP (f/1.75).

Kwestie cen mają się całkiem interesująco. Za wariant 6+64 przyjdzie nam zapłacić 2999 juanów (około 1600 złotych). Mocniejszą wersję wyceniono na 3499 juanów (około 1900 złotych), co plasuje Blacksharka w kategorii najtańszego smartfona wyposażonego w procesor Snapdragon 845. Na tę chwilę wystartowała przedsprzedaż w Chinach, na stronie JD.com. Kolejne informacje o dostępności najpewniej pojawią się na stronie blackshark.com. Zainteresowani?