Wielce wyczekiwany smartfon Xiaomi Mi 8 skrywa już coraz mniej tajemnic. Do sieci właśnie trafiło jego opakowanie.

Xiaomi Mi 8 zaprezentowany zostanie 31 maja, a więc dokładnie już w ten czwartek. Firma postanowiła pominąć model Mi 7 ze względu na to, że w tym roku chińskie przedsiębiorstwo obchodzi swoje ósme urodziny. Xiaomi Mi 8 ma być więc szczególny. Podobna kwestia dotyczy autorskiej nakładki MIUI 10, która zaprezentowana zostanie łącznie z najnowszym smartfonem.

Czas na pudełko, które niedawno trafiło do sieci. Co prawda nie wyjaśnia wszystkich funkcji, które sam smartfon ze sobą wniesie, to jednak przesyła kilka ciekawostek.

To, że Mi 8 wyposażony zostanie w najnowszy procesor Snapdragon 845 nie ulega żadnym wątpliwościom. Podobna kwestia tyczy się pamięci RAM i ROM, które w tym wypadku wynoszą kolejno 6 i 64 GB (taki przedstawiono wariant na zdjęciu). Kolejną, najbardziej rzucającą się w oczy funkcją jest podwójny aparat główny oraz podwójny moduł GPS (cokolwiek by to oznaczało).

Ponadto, smartfon wyposażono w gniazdo USB-C, do której najpewniej dołączona zostanie przejściówka na złącze słuchawkowe, którego smartfon nie posiada.

Oprócz domniemanego pudełka do sieci przedostał się również plakat zdradzający wygląd samego urządzenia. No cóż, brzmi bardzo znajomo… Najistotniejsze jest jednak to, że wyposażony zostanie w tzw. notch, a więc wcięcie w górnej części, prawdopodobnie OLEDowego, wyświetlacza.

Na więcej szczegółów jesteśmy zmuszeni niestety poczekać. Premiera smartfona odbędzie się już w ten czwartek.