Microsoft nieszczególnie przejmuje się już platformą Windows 10 Mobile to jednak użytkownicy wciąż dokonują różnych eksperymentów na słuchawkach dostarczonych z tym systemem. Ostatnio dało się nawet uruchomić pełnoprawnego Windows 10 na jednej z nich.

Tym razem chodzi o Lumie 950 XL oraz użytkownika, który od kilku miesięcy próbował rozgryźć sposób uruchomienia systemu Windows 10 na tym smartfonie. Wynik? Mordercze próby w końcu przyniosły pożądany efekt. Windows 10 dał sie zmusić do działania i co prawda wiele istotnych funkcji nie działa, z pewnością można mówić tu o sukcesie.

Co ciekawe sam autor udostępnił instrukcję, dzięki której każdy z użytkowników tejże słuchawki będzie w stanie zainstalować Windows 10 u siebie. No, prawie każdy… Sam poradnik jest bardzo skomplikowany, a sama operacja bardzo skomplikowane i wymaga nie lada precyzji. Każdy nieoczekiwany błąd wynikający z instalacji może na stale uszkodzić smartfon. Windows 10 zainstalowany na Lumii 950 XL traktować należy wyłącznie jako ciekawostkę