ZTE przygotowuje nowy smartfon i choć póki co jest on tylko wczesnym projektem, to wyróżnia się na tle innych.

Nowy smartfon ZTE ma być innowacyjny. Iceberg, czyli po naszemu – góra lodowa, wyposażony ma zostać w nie jeden, a dwa notche, czyli tzw. wcięcia, które w tym wypadku będą do siebie symetryczne. W pierwszym ulokowano głośnik, kamerę oraz sensory, zaś w drugim kratkę kolejnego głośnika.

Jeśli smartfon kiedykolwiek trafi na półki sklepowe w tej wersji, właściciel nowiutkiego ZTE będzie musiał obchodzić się z nim jak z jajkiem, bowiem Iceberg w zamyśle wykonany ma zostać głównie ze szkła. Producent przewiduje także bezprzewodowe ładowanie, podwójną kamerę główną oraz skaner linii papilarnych ulokowany na tyle urządzenia, zaś niektóre źródła sugerują, że model ten może otrzymać dodatkową funkcjonalność poprzez wykorzystanie specjalnych, zewnętrznych akcesoriów, które uczynią smartfon modularnym.

Iceberg zarejestrowany został w serwisie ifworlddesignguide.com. Na wskazanej podstronie znalazła się też informacja, że smartfon, o ile projekt nie zostanie podrzucony, może pojawić się po 2018 roku.