Nowe układy Apple podobno są już w produkcji. Tym razem za ich wyprodukowanie odpowiadać będzie wyłącznie TSMC.

Samsung oraz TSMC to przedsiębiorstwa, które przez lata dostarczały Apple żądanych układów. Tym razem sprawy uległy delikatnym zmianom i firma ostatecznie zmuszona jest skorzystać wyłącznie z usług tajwańskiego giganta. Samsung nie jest jeszcze bowiem gotów na to, aby wyprodukować układy zaprojektowane w procesie technologicznym 7nm.

Apple A12 zadebiutują w kolejnej generacji smartfonów marki iPhone. Wedle ostatnich przecieków, Apple w tym roku planuje wypuścić trzech przedstawicieli tej serii. Mianowicie będą to dwa udoskonalone warianty zeszłorocznego modelu iPhone X (wersja Plus oraz zwykła) oraz telefon, który w ofercie Amerykanów stanowić będzie nieco budżetową opcję (wyposażoną w m.in. wyświetlacz LCD) na tle pozostałych.

Dla porównania, najnowocześniejszy dotychczas procesor Apple A11, podobnie jak i jego największy konkurent – Snapdragon 845 – wyprodukowany został w procesie 10nm. Zejście na niższy proces technologiczny pozwoli uzyskać wzrost wydajności energetycznej, co powinno pozytywnie wpłynąć na ogólną wydajność smartfona oraz czas pracy baterii na jednym ładowaniu.