W ofercie giganta z Mountain View znajdziemy wiele ciekawych urządzeń niestety niedostępnych w wielu krajach. Problem dostępności produktów Google dotyczy także Polski, jednakże niedługo może się to zmienić.

Na konferencji Digital News organizowanej w Amsterdamie poinformowano, że firma Google planuje ekspansję swoich usług o kolejne kraje. Do końca bieżącego roku sklep Play Store powinien zostać rozszerzony o 38 państw co finalnie przełoży się na wsparcie dla blisko 52 krajów i 25 języków.

Niestety, zdjęcie nie jest najwyższej jakości jednak wedle doniesień przedstawia ono (kolorem niebieskim) kraje, w których produkty Google będą dostępne lokalnie. Oprócz Polski wymieniono także inne lokalizacje, takie jak Rosja, Indie, Turcja, Arabia Saudyjska, Belgia i kilka innych wchodzących w skład Ameryki i Afryki południowej.

Wejście kolejnych usług Google do Polski oznaczałoby dostępność kolejnych urządzeń tej firmy, ale również i usług. Najpewniej pożegnalibyśmy wysokie ceny Pixeli, które ustanowiły ostatnio sklepy serwujące sprzęt tej marki.