Początek tygodnia, a… Sony postanowiło nie czekać i pokazać światu poprawioną wersję swojego flagowca, którego premiera miała miejsce zaledwie dwa miesiące temu. Panie i panowie, oto Sony Xperia XZ2 Premium.

Na co warto zwrócić, już na samym początku, to fakt, że XZ2 Premium jest pierwszym w historii firmy Sony smartfonem, który oferuje podwójny aparat główny. Dodatkowy obiektyw to monochrom, a więc jednostka zbierająca obraz w czerni i bieli, podobnie jak w urządzeniach marki Huawei.

To jednak nie wszystko. Sony chwali się, że wartości ISO aparatu głównego mogą sięgać nawet 51 200 w zdjęciach i 12 800 przy nagrywaniu wideo, co może wiązać się jednocześnie z ogromną ilością szumów, choć według Japończyków AUBE, a więc specjalny system redukcji szumów ma zredukować tę przypadłość.

XZ2 Premium wprowadza także specjalny tryb portretowy o nazwie Bokeh oraz jeszcze jeden, który wspomóc ma zdjęcia wykonywane przy użyciu drugiego obiektywu. Część z tych funkcji niestety dostępna będzie dopiero za kilka miesięcy za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Wisienką na trocie jest możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie przy 960 kl/s w rozdzielczości FullHD. W kwestii aparatu przedniego liczba megapikseli wzrosła do 13.

Najnowszy flagowiec Sony wyposażony został w 5,8-calowy wyświetlacz o zawrotnej rozdzielczości 4K wspierający HDR. W kwestii wydajności niewiele się zmieniło. Po raz kolejny do czynienia mamy z najwydajniejszym procesorem marki Qualcomm, Snapdragonem 845, tym razem jednak w parze nie z 4 GB a 6 GB pamięci RAM. Na tle wersji nie-premium wzrosła też pojemność baterii do 3540 mAh.

Resztę cech XZ2 Premium dziedziczy po starszej o dwa miesiące siostrze. Niestety Sony nie poinformowało jeszcze o cenie oraz dostępności smartfona. Patrząc jednak na kwotę modelu XZ2 (3600 zł), wersja premium najpewniej będzie mieć czwórkę „z przodu”.