Meizu zaprezentowało kolejną serią smartfonów. Zobacz, co oferują modele 15, 15 Plus oraz 15 Lite na dokładne piętnastolecie tej firmy.

Meizu 15 Plus

Zacznijmy od największego modelu, czyli Meizu 15 Plus. Smartfon otrzymał duży, 5,95-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli, wyprodukowany przez Samsunga. Główną cechą tego modelu są ekstremalnie małe boczne ramki, które w tym wypadku wynoszą zaledwie 1.175 mm.

Meizu 15 Plus wyposażony został także w procesor Exynos 8895. To ubiegłoroczna, topowa jednostka Samsunga. Wciąż jednak wysoce wydajna. W parze ze 6 GB pamięci operacyjnej RAM zapewniać będzie naprawdę świetne, choć nie najlepsze, osiągi. Na pliku użytkownika oddano 64 GB pamięci ROM. Niestety, smartfon nie posiada opcji rozszerzenia tej pamięci, dlatego też dla wymagających przewidziano pojemniejszy wariant z 128 GB.

Firma postawiła zadbać też o możliwości foto-wideo. Meizu twierdzi, że stworzyło najlepszy aparat fotograficzny dotychczas. Model 15 Plus przychodzi do nas z podwójną kamerą główną w konfiguracji 12 MP + 20 MP. Aparaty te są stabilizowane przez optyczną, jak i programową stabilizację co powinno zredukować ogólną ilość drgań. Rozmiar sensora głównego wynosi 1/2.3″, a pojedynczego piksela – 1.55 µm. Drugi obiektyw aparatu to soczewka teleobiektywu. Meizu obiecuje tutaj nawet trzykrotny bezstratny zoom. Co więcej, oprogramowanie aparatu zapewnić ma bardzo dobrą redukcję szumów, a także nowe algorytmy HDR będące nawet na takim samym poziomie co w Huaweiu P20. Przednia kamera selfie to matryca o rozdzielczości 20 MP.

Smartfon wyposażono także szybki czytnik linii papilarnych umiejscowiony na przednim panelu, pod wyświetlaczem. Na pokładzie urządzenia znajdziemy także głośniki stereo oraz diodę powiadomień LED schowaną w słuchawce. Jest jeszcze coś. Firma postanowiła pochwalić się rozwiązaniem o nazwie mEngine, będące odpowiednikiem Taptic Engine stworzonego przez firmę Apple. Firma chwali się, że jest ono tak doskonałe, co rozwiązanie Amerykanów.

Na koniec warto dodać, że Meizu 15 Plus został stworzony głównie ze stali nierdzewnej, która podobno jest tak samo lekka co zwykle aluminium. Za akumulator odpowiada ogniwo o pojemności 3,500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania.

… a wszystko to za cenę 2999 juanów, czyli 1600 zł za wariant z 64 GB ROM oraz 3299 juanów (a więc około 1800 zł) za pojemniejszą, 128-gigabajtową, wersję.

Meizu 15

Zwykła piętnastka to wersja nieco okrojona względem modelu Plus. Smartfon otrzymał mniejszy, bo 5.46-calowy, wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD. Serce urządzenia stanowi już jednostka Snapdragon 660, a więc procesor ze średniej, ale wciąż wydajnej, półki. Pamięci RAM też jest mniej, bo już „tylko” 4 GB. Na szczęście firma postanowiła nie zmieniać niczego w kwestii magazynowania danych. Meizu 15, w zależności od wariantu, zaoferuje 64 lub 128 GB ROM.

Jeśli chodzi o aparat, to niestety, ale również uległ lekkim zmianom. Co prawda Meizu postanowiło nie zmieniać podwójnego aparatu głównego, to jednak z ważniejszych funkcji wyparowała dodatkowa, programowa stabilizacja.

Za Meizu 15 przyjdzie zapłacić nam 2499 juanów (ok. 1350 złotych) oraz 2799 juanów (ok. 1510 złotych) za wariant z pamięcią 128 GB ROM.

Meizu 15 Lite

Wariant Lite to najbardziej budżetowa opcja, w której – w stosunku do modelu Meizu 15 – zrezygnowano z paneli AMOLED na rzecz LTPS LCD.

Za wydajność wersji Lite odpowiadać będzie oszczędny procesor Snapdragon 626 w parze z 4 GB RAM. Urządzenie zaoferuje także pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 12 MP ze światłem f/1,9. Najciekawsze jest to, że w funkcjach aparatu pojawiła się wzmianka o błyskawicznym ostrzeżeniu. Tak, Meizu 15 Lite wyposażono w funkcję DualPixel. Aparat frontowy pozostał bez zmian i jest dokładnie taki sam, co w pozostałych modelach.

Meizu 15 Lite wyceniono na 1699 juanów (ok. 900 złotych). Sprzedaż smartfonów ruszyć ma już 29 kwietnia w Chinach.

Poniżej materiał wideo prezentujący smartfony w akcji.