Qualcomm zaprezentował właśnie kolejny mobilny procesor. To Snapdragon 710, który pomoże otworzyć nowy segment smartfonów.

Przedstawiciele nowej serii procesorów firmy Qualcomm to jednostki, których należy szukać pod numerami 700. Model 710 to pierwszy układ, który już niedługo może trafić na pokłady nowych smartfonów, bowiem właśnie nastąpiła jego prezentacja.

Qualcomm Snapdragon 710, zgodnie z nazwą, plasuje się między układami z serii Snapdragon 6xx oraz Snapdragon 8xx. Mamy więc tu do czynienia z procesorem, który wypełnić powinien luki między smartfonami z górnej, a średniej półki.

Nowy procesor Qualcomma wykonano w procesie technologicznym 10 nm LPP. Jednostka ta otrzymała łącznie 8 rdzeni Kryo 360 z czego dwa taktowane są zegarem 2,2 GHz a pozostałe – 1,7 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest układ Adreno 616. Według samego producenta, Snapdragon 710 jest o około 20% wydajniejszy od najmocniejszego obecnie średniopółkowca, Snapdragona 660.

Nowy procesor zapewni obsługę ekranów o wysokiej rozdzielczości (Quad HD+) oraz aparatów fotograficznych (do 32 MP) ze wsparciem nagrywania filmów w jakości 4K. Snapdragon 710 zaoferuje również Bluetooth 5.0, funkcję szybkiego ładowania Quick Charge 4+ oraz moduł X15 LTE.

Istotną wiadomością w tej sprawie jest fakt, że najnowszy produkt Qualcomma jest już w pełni gotowy na to, aby pojawić się na rynku. Obecnie jednak nie wiadomo, kiedy i jakie urządzenia zostaną napędzane tym SoC.