HTC U12+ został zaprezentowany. Smartfon wyposażono w duży ekran, aż cztery aparaty foto oraz najwydajniejszy obecnie procesor firmy Qualcomm. Jest też polska cena.

Model U12+ to ulepszona, względem poprzednika, propozycja firmy HTC na rok 2018. Smartfon wyposażono w duży, 6-calowy wyświetlacz Super LCD 6 o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli wspierający technologie HDR10. Urządzenie wykonano głównie ze szkła oraz metalu, a także poszczycić się może uzyskanym certyfikatem IP68.

Najnowszy flagowiec HTC będzie naprawdę szybki. W smartfonie znajdziemy m.in. najnowszy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845 oraz 6 GB RAM. Na pliki dla użytkownika przewidziano 64 GB pamięci z możliwością rozszerzenia o ile zajdzie taka potrzeba. W przeciwnym wypadku dodatkowy slot obsłużyć może drugą kartę SIM.

HTC U12+ to także świetne możliwości fotograficzne. Telefon wyposażono w cztery obiektywy (dwa z przodu i dwa z tyłu) w konfiguracjach 8 + 8 MP oraz 12 + 16 MP. Kamera główna poszczycić się może szybkim autofokusem oraz optyczną stabilizacją obrazu. Smartfon w teście DxOmark uplasował się na drugim miejscu w rankingu najlepszych pod tym względem słuchawek.

Producent nie zapomniał także o głośnikach stereo, czytnik linii papilarnych, udoskonaloną funkcję Edge Sense oraz rozpoznawanie twarzy. Za baterię w smartfonie odpowiada ogniwo o pojemności 3500 mAh.

HTC U12+ na polskim rynku kosztować będzie 3499 zł. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie smartfon zadebiutuje w sklepach.