Już za tydzień, w Paryżu odbędzie się premiera nowych słuchawek firmy Huawei z serii P20. Początkowo we Francji pojawić się miało trzech przedstawicieli tej serii, jednak wersja Lite, a więc uboższy kandydat całej trójcy, zdążyła pojawić się nieco wcześniej i to w Polsce.

Pozostali przedstawiciele nowych smartfonów Huaweia to modele P20 oraz P20 Pro. Jedne z najbardziej „wypasionych” wersji różniących się od siebie głównie pamięcią RAM, wielkością wyświetlacza i aparatem fotograficznym.

Tym razem, na tydzień przed premierą poznaliśmy ceny tychże słuchawek. Prawdopodobnie wyglądać będą tak:

  •  Huawei P20 4 GB RAM / 128 GB ROM – 679 EUR,
  •  Huawei P20 Pro 6 GB RAM / 128 GB ROM – 899 EUR.

Według autora wycieku, Huawei póki co nie przewiduje innych wersji pojemnościowych na rynek europejski.

Jeśli chodzi o kwoty to P20 nie powinien kosztować więcej jak 3000 zł. Szkoda, że otrzyma on tyle samo pamięci operacyjnej, co wersja lite, a więc „tylko” 4 GB. Zwykła P20 nie zaoferuje także potrójnego aparatu fotograficznego, gdyż ten zarezerwowany został wyłącznie dla wersji Pro, którego cena nie powinna przekroczyć 4000 zł. Różnice między tymi dwoma urządzeniami występują także w wielkości wyświetlacza (5,6″ vs 6,1″). Jak zwykle, w dniu premiery dowiemy się najpewniej więcej o tych dwóch flagowcach. Szkoda tylko, że Huawei podąża krokiem firm tj. Appe, czy Samsung wyceniając swoje rozwiązania na coraz to wyższe kwoty.