Już jutro marka należąca do firmy ZTE może poszerzyć swoje portfolio o kolejnego smartfona. Tym razem urządzenie zdaje się być dedykowane graczom.

Nubia Red Magic należeć ma do urządzeń z kategorii gamingowych i stanowić może odpowiedź na niedawno zaprezentowanego smartfona firmy Xiaomi o nazwie Black Shark.

Do tej pory pojawiło się kilka zdjęć przedstawiających omawiany smartfon, jednak te przedstawiały wyłącznie skrawki konstrukcji smartfona. Przed paroma chwilami, CEO firmy postanowił podzielić się ogólnym wyglądem urządzenia, jednak zdjęcie to celowo zostało rozmyte.

Skoro mówimy o smartfonie dla graczy, spodziewać powinniśmy się wysokiej wydajności. Wedle wielu zagranicznych źródeł mówi się, że Nubia Red Magic wyposażona ma zostać m.in. w procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM, wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ oraz czytnik linii papilarnych.

Smartfon wykonany ma być głównie z aluminium, a tył dla poprawy chwytu powinien zostać lekko wybrzuszony. Co ciekawsze, na tylnym panelu widoczny jest również kolorowy pasek, który prawdopodobnie będzie podświetlany i to właśnie tutaj rodzi się pytanie, jak funkcja ta – o ile faktycznie jest prawdziwa – oddziaływać będzie na żywotność akumulatora na jednym ładowaniu. No chyba, że widzicie inne możliwości…

Aktualizacja 19.04.2018

Część informacji o smartfonie potwierdziła się. Urządzenie wyposażone zostanie w prawdziwy pasek diod RGB, zaś cztery czerwone wstawki znajdujące się również na tyle urządzenia to specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia, który pomóc ma ciepłemu powietrzu wydostać się poza obudowę smartfona.

Niestety Nubia Red Magic już na starcie może ostudzić zapał co niektórych osób. Nowy gamingowy telefon otrzymał bowiem zeszłoroczny procesor Snapdragon 835. Jasne, to wciąż bardzo wydajny układ, jednak po sprzęcie tej klasy powinniśmy wymagać, aby oferował najnowsze rozwiązania. W zależności od wersji smartfon zaoferuje także 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB ROM. Na akumulator przewidziano ogniwo o pojemności 3800 mAh.

Nie zabrakło też informacji o aparatach. Red Magic zaoferuje pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 24 MP ze światłem f/1,7 oraz przedni do wideorozmów o rozdzielczości 8 MP i świetle f/2.0.

Niestety na próżno szukać nam będzie choćby głośników stereo, choć cena smartfona może nam to zrekompensować. Nubia Red Magic kosztować będzie bowiem 2499 juanów, a więc około 1340 zł. Nieco więcej firma każe sobie płacić za wariant oferujący większą ilość pamięci RAM i ROM. Jej wartość wynosi już 2999 juanów (ok. 1600 zł).