Oto nowa Nokia X6. Smartfon z segmentu średniego oferujący m.in. wcięcie w górnej części wyświetlacza.

O Nokii X mówiono naprawdę wiele. Większość podejrzewała, że smartfon ten będzie flagowcem, choć nazewnictwo poprzedniego wcielenia Finów dawało do myślenia, że wcale nie musi być to przecież produkt premium. Z czym więc będziemy mieli do czynienia tym razem?

Na początku warto nakreślić, że sam produkt doczekał się „dziwnej” formy prezentacji. Pierwotnie smartfon pokazany miał zostać światu 27 kwietnia, choć finalnie zdecydowano, że pojawi się wyłącznie na wystawce jednego z chińskich sklepów. Co więcej, o smartfonie nadal wiadomo niewiele, ponieważ stojąca obok niego plakietka ze specyfikacją została zasłonięta.

Na tę chwilę wiadomo jedynie, że smartfon wyposażony został w tzw. wcięcie w górnej części wyświetlacza. HMD Global najwyraźniej również chce mieć urządzenie podążające za dzisiejszym trendem. Na temat wyświetlacza pojawiły się także informacje, że jego proporcje mają format 19:9, zaś ramki płynące dookoła niego są ekstremalnie cienkie. W tzw. wcięciu znalazło się miejsce na głośnik, kamerkę oraz czujnik oświetlenia.

Nokia X6 wyposażona została także w podwójną kamerę główną wspartą diodami doświetlającymi LED oraz czytnik linii papilarnych znajdujący się na tyle urządzenia. Co ciekawe smartfon otrzymał też złącze słuchawkowe minijack.

Dokładna specyfikacja smartfona pozostaje nieznana. Niektóre źródła mówią o procesorze Snapdragon 636, choć to za wcześnie, aby móc w jakikolwiek sposób to komentować. Nowa Nokia X6 najprawdopodobniej pojawi się już na początku maja. To właśnie wtedy poznamy więcej szczegółów na jej temat.