Rok 2017 już za nami, pora więc na najciekawsze propozycje tamtego okresu.

Oto kilka moich propozycji, w których znajdziecie najciekawsze i najlepsze według mnie smartfony. Kolejność urządzeń jest przypadkowa, dlatego pozycją nie należy się w ogóle przejmować. Zaczynamy!

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

Jeden z najlepszych i najciekawszych smartfonów roku 2017. Prawdziwy multimedialny kombajn, z najlepszym, moim zdaniem, aparatem fotograficznym. Świetny, duży wyświetlacz typu Super AMOLED i rysik S pen sprawiają, że korzystanie z tego urządzenia jest szalenie wygodne. Futurystyczne wzornictwo, najwyższa wydajność to spore zalety tego urządzenia. Cena Note 8 wciąż jest jednak wysoka i niechętnie ulega zmianom. Mimo to, Note 8 według większości redakcji jest numer 1 roku 2017. Jeśli interesujesz się mniejszą, choć pozbawioną kilku funkcji, wersją urządzenia, powinieneś sprawdzić modele: Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus.

Cena: od 3500 zł

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro

Kolejna propozycja na „wypasie”. 6-cio calowy ekran z wyświetlaczem AMOLED, nowoczesne wzornictwo i świetna wydajność to główne cechy tego urządzenia. Mate 10 Pro to też bardzo dobry aparat fotograficzny, który powstał dzięki współpracy z firmą Leica. Huawei zapewnia, że urządzenie „starzeje” się znacznie wolniej niż rozwiązania konkurencji.

Cena: od 3100 zł

OnePlus 5T

OnePlus 5 / 5T

Interesująca propozycja prosto z Chin. OnePlus po raz kolejny stworzył intrygujący telefon oferujący najwyższą wydajność, aż 6GB RAM, a dzięki prostej i przejrzystej nakładce urządzenie prawdopodobnie jest najbardziej responsywne ze wszystkich możliwych na rynku. OnePlus 5/5T to także piorunujące ładowanie baterii i piekielnie szybki skaner linii papilarnych. OnePlus 5T jest ulepszoną wersją zwykłej piątki, to jednak oba urządzenia są gorąco polecane.

Cena: od 2200 zł (model 5T)

LG V30

LG V30

Kolejna, świetna propozycja od koreańskiego giganta – LG. Model V30 wyróżnia się świetnym podwójnym aparatem fotograficznym, który naprawdę zasługuje na spore uznanie. Telefon wyposażono również w najwydajniejszy możliwie procesor i bardzo dobry ekran P-OLED. Na pochwałę zasługuje także 32-bitowy przetwornik dźwięki Hi-Fi Quad DAC. Cena, choć zaporowa, prawdopodobnie z biegiem czasu ulegnie rychłej degradacji.

Cena: od 3400 zł

iPhone X

iPhone X

Najnowszy iPhone przygotowany został specjalnie na dziesięciolecie tej marki. Urządzenie wyróżnia się przyciągającym wzornictwem, a to wszystko dzięki cienkim ramkom i charakterystycznym wcięciu na górze ekranu. Jeden z lepszych i odpornych ekranów typu AMOLED, świetne możliwości fotograficzne i prosty, aczkolwiek świetny system iOS mogą się podobać. Niestety, niezdrowa i twardo trzymająca się cena urządzenia sprawia, że iPhone X trafia wyłącznie do ograniczonego grona osób. Szkoda.

Cena: od 4700 zł

HTC U11+

HTC U11+

HTC U11+ to poprawiona wersja modelu HTC U11. Znajdziemy tu m.in. udoskonalony aparat fotograficzny, lepsze głośniki, a także odświeżone, półprzezroczyste elementy we wzornictwie. Urządzenie może naprawdę się podobać, a dzięki topowej specyfikacji minie naprawdę sporo czasu, nim telefon zacznie dostawać zadyszki. Ciekawostką w tym telefonie jest funkcja tzw. Edge Sense, dzięki której ramka smartfona również reaguje na konkretne polecenia.

Cena: od 3400 zł

Meizu Pro 7

Meizu 7 Pro / Pro Plus

Meizu 7 Pro pojawił się na liście ze względu na oryginalny pomysł – umiejscowienie dodatkowego wyświetlacza na tyle urządzenia. Oferuje on bowiem kontrolowanie niektórych funkcji smartfona i wyświetla konkretne informacje (np. pogodę, datę). Meizu Pro 7 to także wyświetlacz Super AMOLED, 4GB RAM i podwójny aparat fotograficzny. Serce urządzenia stanowi procesor firmy MediaTek, dlatego wydajnością odstaje od konkurencji. Mimo wszystko Meizu 7 Pro może się podobać, a oryginalna nakładka Flyme OS dostarczy dodatkowych wrażeń.

Cena: od 2200 zł

Xiaomi A1

Xiaomi uczy, że dobre urządzenie wcale nie musi kosztować fortuny. Mi A 1 to świetna propozycja za rozsądne pieniądze bowiem telefon może pochwalić się (prawie) czystym Androidem, solidnym wykonaniem, dużym 5,5″ wyświetlaczem i niezłą wydajnością. Podwójna kamera w tej cenie to również miłe zaskoczenie. Ciężko za podobną kwotę otrzymać lepszy telefon.

Cena: od 970 zł

I to tyle w dzisiejszym zestawieniu. Ceny smartfonów mogą się delikatnie różnic, większość z nich pochodzi z cenowarek. Zdaje sobie sprawę, że na liście mogło zabraknąć kilka innych pozycji, a najbardziej żałuję, że nie zobaczymy już urządzeń z systemem Windows 10 Mobile na pokładzie. Jakie są Wasze typy?