Wczoraj w sklepie App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji YouTube wprowadzająca m.in. ciemny motyw.

Ciemny motyw serwisu YouTube dostępny jest już od dłuższego czasu w przeglądarkach internetowych w wersji desktopowej i wygląda na to, że niedługo trafi do odbiorców znacznie mniejszych urządzeń.

Co prawda aplikacja YouTube dla systemów operacyjnych Android już taką opcję posiada, to niestety dostęp do niej mają wyłącznie nieliczni. Google najwyraźniej wciąż testuje tę funkcję, choć nie jest ona zależna od wersji klienta aplikacji, a od użytkownika i serwera. Oznacza to fakt, iż posiadacze najnowszej aplikacji YouTube takiej funkcji posiadać nie muszą. Wiadomo, że wczoraj, wraz z aktualizacją aplikacji na systemy iOS, funkcja ta została wdrożona.

Jeśli chcesz, możesz sprawdzić, czy przełącznik między jasnym a ciemnym motywem został Tobie udostępniony. W tym celu, udaj się do samej aplikacji, dotknij swój awatar i przejdź do ustawień aplikacji. Spośród listy opcji powinieneś (lub nie) zauważyć stosowny przełącznik. Przed tym jednak, upewnij się, że jesteś posiadaczem wersji klienta o numerach minimum 13.01.4.