Pod sporym napływem wydarzeń, firma w końcu ugięła się, a na swojej stronie pojawił się komunikat i przeprosiny mające na celu wyjaśnienie całej tej sytuacji.

Wreszcie otrzymaliśmy stanowisko ze strony Apple o rzekomym, celowym pogorszeniu wydajności starszych urządzeń, które według wielu klientów, miało na celu zmuszenie do przesiadki na nowszy (i automatycznie droższy) model. Spowodowało to, że firma znalazła się ostatnio w sporym ogniu krytyki. Nie obyło się także bez licznych pozwów.

Dokument znajduje się pod tym adresem w języku polskim oraz angielskim (z dodatkowymi informacjami). W skrócie, opisano żywotność starzejącej się baterii oraz funkcji, które w urządzeniach marki iPhone ulegną pogorszeniu, gdy tylko akumulator ulegnie znacznej degradacji.

Ponadto, firma zapowiedziała, że w nowym roku pojawi się kolejna aktualizacja oprogramowania, która wprowadzi możliwość wglądu na aktualny stan baterii. Oprócz tego w internetowym sklepie Apple pojawi się również oferta na możliwość pogwarancyjnej wymiany baterii za 29$. Poprzednia cena wynosi 79$, zaś akcja ma potrwać do grudnia 2018 roku.