Android P powstaje i najprawdopodobniej zaczerpnie co nieco od konkurencji.

Android 8 Oreo nie może poszczycić się jakąkolwiek popularnością. System w tej edycji póki co zagościł tylko na 1% możliwych urządzdeń (dane z lutego 2018) i choć jest to najnowsze wydanie Androida, stan ten nie przeszkadza fiirmie z Mountain View, która przygotowuje już kolejną wersję swojego systemu.

Przede wszystkim w nadchodzącym Androidzie 9 pojawić się ma wsparcie dla wyświetlaczy z przeróżnymi wcięciami. Jest to odpowiedź na jubileuszowy produkt Apple, iPhone X. Prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości może pojawić się więcej takich telefonów, działających jednak pod kontrolą systemu Google.

Oprócz tego, nowy Android wprowadzi nacisk na asystentów głosowych. Google chce, aby asystent nie tylko wykorzystywany był przez sam system, ale i aplikacje, także firm trzecich. Pozwoli to wnieść wiele ciekawych oraz – miejmy nadzieję – użytecznych funkcji.

Niestety, Google nie odniosło się jeszcze do skomentowania sprawy, a więc stwierdzić możemy, iż na tę chwilę są to tylko plotki. Najdziwniejszym faktem byłoby wprowadzenie wsparcia dla wyświetlaczy z wcięciami, choć mogłoby to posłużyć również do całkowicie innych zastosowań, np. zwijanych wyświetlaczy.