HMD Global odświeża Nokię 6. Pojawiła się również specyfikacja.

Jakiś czas temu Nokia 6 (2018), bo tak nazywać się będzie odświeżona słuchawka, pojawiła się w bazie telefonów chińskiej strony TENAA, lecz bez szczegółowych informacji. Wczoraj jednak, serwis zaktualizował dane o urządzeniu, w wyniku czego uzupełniona została również jego specyfikacja.

Nowa Nokia 6 najprawdopodobniej pochwali się ekranem o przekątnej długości 5,5″ i wyświetlaczu TFT LCD o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920 pikseli). Sercem tego urządzenia będzie jednostka ośmiordzeniowa, choć zabrakło konkretnych danych na jej temat. Najpewniej będzie to Qualcomm Snapdragon 630. Oprócz tego, urządzenie zaoferować ma 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 lub 64GB pamięci wewnętrznej na pliki z możliwością rozszerzenia. Aparat główny ma ponoć rozdzielczość 16MP, a ten na przodzie o połowę mniejszą.

Co ciekawe, sam wygląd telefonu powinien ulec poprawnie, bowiem według doniesień udało się zaoszczędzić trochę miejsca na przodzie poprzez zwężenie ramek. Toteż czytnik linii papilarnych przeniesiony został na plecki urządzenia.