Stało się. Potężne narzędzie Apple zostało właśnie opublikowane w sklepie Microsoft Store i jest możliwe do pobrania dla wszystkich.

Od momentu zapowiedzi wprowadzenia iTunes do Microsoft Store mija dokładnie trzynasty miesiąc. Microsoft i Apple doszły do odpowiedniego porozumienia w wyniku czego ten drugi zdołał przygotować i wprowadzić swoje potężne narzędzie do sklepu z aplikacjami Microsoft.

Dla tych, którzy się zastanawiają, należy nadmienić, że Apple nie wprowadził żadnych zmian do „nowej” odsłony iTunes. Jest to więc ten sam, tak samo działający i wyglądający, multimedialny klient do obsługi urządzeń Apple jaki serwowany był wcześniej. Nie jest to także aplikacja pisana z myślą o platformie UWP.

Jeśli posiadasz klasyczną wersję klienta iTunes, nie ma powodu, aby przesiadać się na tego z Windows Store. Jeśli jesteś jednak zainteresowany aplikacją pobraną z oficjalnego sklepu oferującego aplikacje dla systemu Windows 10, skorzystaj z poniższego linku.

The app was not found in the store. 🙁

Tutaj należy pamiętać, że klasyczna wersja programu iTunes zostanie automatycznie  usunięta z komputera i zastąpiona nową. Wszelkie poprzednie dane zostaną odpowiednio przeniesione.