Od jakiegoś czasu Apple szykuje swoją pierwszą, oficjalną aplikację dedykowaną systemowi Microsoft Windows 10. Mowa o iTunes.

iTunes przygotowany jest z myślą o Windows 10 i platformie UWP, co oznacza, że najnowszy klient, a zarazem odtwarzacz multimedialny, Apple trafi do preinstalowanego z aplikacjami sklepu o nazwie Microsoft Store, uśmiercając prawdopodobnie klasyczną wersję tego programu.

iTunes zmierza do Windows 10 wielkimi krokami, a wszystko to przez pliki, które znalazły się w ostatniej wersji tego programu, i które zdradziły rozwój nadchodzącego, nowego wydania w formie UWP. Co więcej, ostatnio na łamach serwisu reddit pojawił się wpis osoby rzekomo pracującej w AppleCare, która potwierdziła istnienie takiego programu będącego już niemal na ukończeniu.

Nowa wersja iTunes raczej nie będzie różnić się od tej klasycznej. Według ostatnich doniesień, zainstalowany ze sklepu Microsoft Store program automatycznie przeniesie dane ze starszej wersji aplikacji do nowej. Reszta funkcji pozostanie praktycznie bez zmian, zaś samo przeniesienie programu do sklepu Microsoft pozwoli Apple dotrzeć do większego grona osób korzystających np. z systemu Windows 10 S, który nie pozwala na instalacje programów spoza tego sklepu.

Dokładna data wydania nowej wersji iTunes nie jest jeszcze znana, jednak całkiem prawdopodobne jest to, że owy program powinien pojawić się w okolicach kwietnia, czyli niedługo.