Kolejna duża aplikacja rezygnuje z systemu Windows 10 Mobile. Tym razem chodzi o Instagram.

Instagram postanowił wycofać swoją aplikację służącą do udostępniania zdjęć z platformy Windows 10 Mobile. Program będzie rozwijany już tylko na komputerach z systemem Windows 10.

Osoby mające zainstalowaną aplikację Instagram na swoich telefonach będą mogły jeszcze przez nieokreślony okres czasu z niej korzystać do momentu, kiedy twórcy programu postanowią wprowadzić zmiany w kliencie, które okażą się niekompatybilne obecną wersją aplikacji. Żywotność programu pozostaje więc pod znakiem zapytania, bowiem użytkownicy mobilnego Windowsa nie znają dnia ani godziny, kiedy to zostaną całkowicie odcięci od usług foto-giganta. Ponownie pobranie programu nie będzie już możliwie.

Aplikacja Instagram od samego początku nie miała zbyt dobrej renomy. Początkowo program pisany miał zostać z myślą o platformie UWP, jednak okazało się, że ostatecznie firma dostarczyła wyłącznie przeportowane z systemu iOS rozwiązania co przełożyło się na spore problemy z ogólnym działaniem.

Aktualizacja 18.04.2018

Okazało się, że aplikacja powróciła do sklepu Microsoft, jednak jej wersja – w stosunku do odsłony desktopowej – wskazuje na to, że program już dawno zatrzymał się w rozwoju.

The app was not found in the store. 🙁