Huawei P20 Lite oficjalnie pokazany miał zostać dnia 27 marca, jednakże ostatecznie zdecydowano, że po cichu zostanie wprowadzony do sprzedaży już teraz i to w Polsce.

Początkowo smartfon zaprezentowany miał zostać łącznie z jego ulepszonymi „braćmi”, modelami P20 Pro oraz P20, jednakże producent najwidoczniej stwierdził, że tak się nie stanie wprowadzając wersję lite już teraz do przedsprzedaży.

Huawei P20 Lite może odnieść sukces, bowiem wygląda zaskakująco dobrze i poszczycić się może ciekawymi funkcjami.

Przede wszystkim wariant Lite zaoferuje autorski procesor HiSilicon Kirin 659 wyposażony w 8 rdzeni A53, z czego połowa z nich taktowana jest na wiele niższym zegarze w taki sposób, aby zaoszczędzić energie przy mniej wymagających zadaniach. To taki odpowiednik Snapdragona 625 tyle, że z nieco gorszym układem graficznym (Mali-T830 MP2). Do dyspozycji oddano nam również 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci ROM.

Wyświetlacz smartfona ma rozmiary 5,84″, a jego rozdzielczość wynosi 1080 x 2280 pikseli. Huawei to kolejny producent, który podąża za smukłymi ramkami decydując się tu także na wcięcie wzorem iPhone’a X.

P20 Lite zaoferuje również podwójny aparat główny w konfiguracji 16 + 2 MP, dzięki której smartfon powinien lepiej rozmywać tło znajdujące się na drugim planie. Niestety, przysłona kamery jest dość ciemna, bo wynosi f/2,2. Aparat na froncie to matryca 16 MP, a więc na spokojnie wystarczy do zdjęć typu selfie. Za baterię w smartfonie odpowiada ogniwo o pojemności 3000 mAh.

Pierwsze zamówienia składać można już na stronie polskiego sklepu x-kom.pl w kolorze czarnym, różowym lub niebieskim w cenie 1699 zł. Klient po złożonym zamówieniu otrzyma również dodatek w postaci wagi wyposażonej w 9 czujników produkcji firmy Huawei. Zainteresowani?