Jeśli pomyślisz o smartfonowych gigantach, na pewno szybko skojarzysz markę Huawei. Oprócz ostatnio zaprezentowanych flagowców z serii P20, chiński gigant postanowił pokazać coś jeszcze.

Tym razem mowa o sklepie z aplikacjami. Huawei zapragnął własnego miejsca, z którego użytkownicy będą mogli zasysać wszelkiego rodzaju aplikacje i ostatecznie oddał właścicielom swoich smartfonów stosowne narzędzie.

AppGallery, bo tak nazywa się nowy sklep Huaweia, preinstalowany jest w ostatnich flagowych urządzeniach z serii P20, jednak od teraz każdy użytkownik posiadający smartfon tej marki może sobie taki sklep dowolnie zainstalować.

Aplikację podzielono na kilka przejrzystych kategorii, a sam producent obiecuje, że wewnątrz sklepu znajdować się będą pozycje wysokiej jakości. Cóż, czas zweryfikuje, być może szykuje nam się świetna alternatywa Play Store o ile posiadanie własnego sklepu nie znudzi się Chińczykom.

Aby pobrać AppGallery, należy udać się na oficjalną stronę producenta i ściągnąć na smartfona plik apk, który znajduje się tutaj. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy już tylko zalogować się do sklepu wykorzystując tzw. Huawei ID.