Właśnie zakończyła się prezentacja nowych flagowców Samsunga. Sprawdź, jakie nowości zaprezentowano.

Wzornictwo

Od zewnątrz, nowe S9 nie zmieniły się zbyt wiele. Smartfony wykonano głównie ze szkła oraz aluminium. Na froncie dominuje 5,8″ lub 6,2″ (odpowiednio dla mniejszej i większej wersji) wyświetlacz Infinity Display, zaś z tyłu zmieniono położenie płyty, w którą wbudowano skaner linii papilarnych. Od teraz znajduje się ona poniżej aparatu, czyli tak, jak komfort nakazał.

Urządzenia dostępne będą w kolorze czarnym, srebrnym, niebieskim oraz purpurowym. Całość certyfikowana rzecz jasna normą IP68, a więc odpornością na wodę i pył.

Przeprojektowany aparat główny

Matryca aparatu głównego to 12 MP. Samsung postanowił jednak opracować zmienną przysłonę, której maksymalna jasność wynosi f/1,5. Całość dostosowana ma być do środowiska, w którym mamy zamiar zarejestrować dany obraz. Na pewno wesprze to nocne ujęcia. W jaśniejszych sceneriach aparat przełączy odpowiednio ciemniejszą przysłonę (do f/2,4) co sprawi, że zdjęcia nie będą prześwietlone. Jasność przysłony będzie można regulować w trybie ręcznym.

Większy model, Galaxy S9+, poszczycić się może  dodatkowym teleobiektywem, który lepiej powinien sobie radzić z rozmazanym tłem. Obiektyw ten stabilizowany jest optycznie.

Ponadto, smartfony umożliwiać będą nagrywanie filmów w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę. Takie rozwiązanie wprowadziło już jakiś czas temu Sony, jednak Samsung twierdzi, że funkcja ta została bardziej udoskonalona. Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4k przy 60 kl/s to kolejna nowa funkcja.

Emoji AR

Samsung przygotował zestaw specjalnie zaprojektowanych emoji, których zasada działania różni się nieco od tej zaprezentowanej w iPhone X. Nowy system emoji umożliwiać ma użytkownikowi stworzenie własnej postaci, która później przekształcona zostaje w garść animowanych plików GIF gotowych do przesłania dalej. Oprócz gifów istnieje możliwość także nagrania krótkiego filmiku.

Głośniki stereo

S9-tki zaoferują również głośniki stereo, które według firmy, grają najgłośniej spośród wszystkich przedstawicieli Galaktyk. Co więcej, mają one wsparcie dla Dolby Atmos, czyli technologii dźwięku przestrzennego.

Do każdego zestawu Samsung dokłada słuchawki firmy AKG. Na szczęście producent nie zdecydował się usunąć gniazda słuchawkowego mini-jack 3,5 mm.

Bixby Vision 2

Asystent głosowy Samsunga ściślej współpracuje z aparatem urządzenia. Od teraz, telefon potrafi rozpoznać jedzenie, przetłumaczyć tekst na żywo, czy też nałożyć wirtualny makijaż by ten odnaleźć w sieci, a następnie dokonać zakupu. Póki co, funkcja ta działa wyłącznie w zaledwie czterech krajach za pośrednictwem sklepu Sephora.

Oprogramowanie

W Galaxy S9 zaimplementowano również szereg usprawnień po stronie samego oprogramowania. Koreańczycy wprowadzili tryb horyzontalny, a także przeprojektowane wyskakujące dymki powiadomień by ułatwić wielozadaniowość i nie przerywać pracy użytkownikowi.

Świetna specyfikacja

Jak na flagowce przystało, Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ wyposażone zostały w bardzo wydajny, ośmiordzeniowy procesor Exynos 9810. S9 otrzymał 4 GB pamięci operacyjnej RAM, z kolei jego większa wersja już 6 GB. Na pamięć przeznaczono kolejno 64, 128 lub 256 GB. Obydwa modele wyposażono w kamerkę do „selfie” o rozdzielczości 8 MP z przysłoną f/1,7 oraz złącze USB typu C. Pojemność akumulatora wynosi kolejno 3000 i 3500 mAh (wersja Plus). Całość działać będzie pod kontrolą Androida 8.0 z autorską nakładką.

W Polsce, urządzenia wyceniono kolejno na 3599 zł (wersja zwykła) oraz 3999 zł (wersja plus). Już dziś zamawiać możecie swoje egzemplarze w przedsprzedaży, z kolei 16 marca pojawią się w sklepach.