W branży gier komputerowych Fortnite przyjął się bardzo dobrze, goszcząc także na konsolach Playstation 4 oraz Xbox One. Za produkcję gry odpowiedzialni są panowie z Epic Games, którzy mają jednak nieco większe ambicje.

Na oficjalnym blogu Epic Games czytamy, że Fortnite pojawić się ma również na smartfonach, a dokładnie tych, wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS.

Twórcy gry nie chcą kategoryzować graczy na wykorzystywany przez nich sprzęt, dlatego obiecują, że produkcja nie będzie różnić się niemal niczym od wersji na komputery i konsole. Niemal, bo ze względu na moce obliczeniowe urządzeń mobilnych Fortnite najpewniej nie otrzyma tej samej oprawy graficznej, co na dużych ekranach, choć w tym wypadku jest to jak najbardziej uzasadnione.

Ta sama rozgrywka dla setki graczy, ta sama mapa, ta sama zawartość, te same cotygodniowe aktualizacje.

Najciekawsze jest jednak to, że kod sieciowy oparty zostanie o funkcję crossplay, dzięki której gracze będą mogli zagrać wspólnie niezależnie od sprzętu, z jaki posiadają. Według twórców takie rozwiązanie to przyszłość i wcale się temu nie dziwie.

Na chwilę obecną wiadomo, że to klienci Apple jako pierwsi otrzymają wcześniejszy dostęp do gry, co stanie się już w najbliższy poniedziałek. To właśnie 12 marca gracze powinni zacząć otrzymywać zaproszenie do sklepu App Store, w którym Epic Games umieści swoją produkcję.

Warunkiem uczestnictwa w grze jest posiadanie konta na stronie Fortnite, a także dowolnego urządzenia z poniższej listy:

  • iPhone 6S,
  • iPhone SE,
  • iPad Mini 4,
  • iPad Pro,
  • iPad Air 2
  • iPad 2017

…. wyposażonego w system operacyjny iOS 11.