Wygląda na to, że jeszcze w tym roku Huawei dołączy do grona firm, które stawiają na skaner linii papilarnych wbudowany bezpośrednio w ekran telefonu. Tym razem chodzi o nadchodzącego Huawei Mate.

Co prawda rozwiązanie to wciąż jest nowe i mało popularne, to jednak małymi krokami zdaje się pojawiać w nowych słuchawkach. Tym oto sposobem przewiduje się, że trafi ono m.in. do tegorocznego Note 9 firmy Samsung.

W przeciwieństwie do koncernów, które zdążyły wykorzystać już tę funkcję, czyli Doogee i Vivo, Huawei pragnie sięgnąć po rozwiązanie, które dostarczy amerykański Qualcomm w współpracy z innymi, azjatyckimi przedsiębiorstwami, co niesie ze sobą dodatkowe koszta. Przede wszystkim rozwiązanie Qualcomma ma być trzykrotnie droższe od tradycyjnego odpowiednika, bowiem czytnik działać ma nawet przez szkło o grubości do 800 mikronów (w porównaniu do 200-300 mikronów grubości szkła w „pozostałych” skanerach). Co więcej, funkcja ta powinna bez problemu rozpoznać nawet mokry lub tłusty palec.

Póki co nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się kolejny przedstawiciel serii Mate, choć najbardziej prawdopodobny moment premiery tego smartfona datuje się drugą połowę bieżącego roku.