LG szykuje nowego flagowego smartfona. Prawdopodobnie będzie to następca modelu G6 z ubiegłego roku.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że LG zmieniło strategię wydawania swoich flagowych urządzeń. Ponadto, Internet obiegły słuchy jakoby dotychczasowy LG G7 został anulowany ze względu na to, że nie spodobał się szefowi firmy, a ten nakazał by projekt powstał zupełnie na nowo lub przeszedł gruntowe zmiany.

Miesiąc po burzliwiej sprawie pojawiają się nowe fakty na temat domniemanego następcy G6. Nowy telefon LG póki co nosi nazwę kodową „Judy” i nie wiadomo, czy będzie to faktycznie nowy LG G7 a może zupełnie inny telefon. Fakty te są jeszcze mało znane, choć ze względu na specyfikację urządzenia możemy śmiało twierdzić, że będzie to flagowy model.

Według samego źródła, oczekuje się, że nowy LG wyposażony zostanie w procesor Snapdragon 845, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB ROM. Za rejestrowanie obrazu odpowiadać będzie podwójny aparat główny o rozdzielczości 16 MP każdy z dodatkową funkcją umożliwiającą fotografowanie w trybie HDR10. Ponadto, telefon powinien mieć certyfikat IP68, głośniki stereo i bezprzewodowe ładowanie.

Nowy LG zadebiutować powinien w czerwcu tego roku.