Już na początku przyszłego roku HMD Global pokaże światu swoje najnowsze dzieło, Nokie 9, czyli najwydajniejszą dotychczas propozycję znakowaną marką fińskiej firmy.

Według ostatnich doniesień, Nokia 9 pojawi się w okolicach 19 stycznia, choć warto zauważyć, że na poniższym renderze, który wyciekł dzięki chińskiej sieci społecznościowej Weibo, widnieje data poprzedzająca ów dzień o tydzień.

Nokia 9 ma mieć cienkie ramki, a także 5,5″ ekran wyposażony w wyświetlacz OLED o proporcjach 18:9 i rozdzielczości qHD+ 2880 x 1440 pikseli (dostępne np. w urządzeniu Google Pixel 2). Przewiduje się tu także najnowszy SoC producenta Qualcomm (najpewniej Snapdragon 835 lub nowszy) oraz 4 lub 6GB RAM. Urządzenie od pierwszego uruchomienia działać ma na najnowszej wersji systemu Android Oreo.

Niestety, sporo danych technicznych tyczących się tego urządzenia wciąż owiana jest tajemnicą i nie wiadomo, czy tkwi w nich ziarenko prawdy. Najciekawsze jest jednak to, że smartfon posiadać ma podwójną kamerę główną, nawet tę z przodu do tzw. selfie (render).

Kolejne nowości i potwierdzenia najpewniej znane będą już za kilka tygodni. Mam nadzieję, że cena 9-tki nie będzie zaporowa, gdyż sama Nokia 8 w dniu premiery kosztowała już 2599 zł.