Nowy rok być może otworzy rewolucję dla funkcji odblokowywania urządzeń.

Doogee, a więc chiński producent urządzeń mobilnych, przygotował właśnie reklamę swojego nadchodzącego dzieła, telefonu, który otrzyma czytnik linii papilarnych wbudowany bezpośrednio w sam ekran.

Skaner palca odblokowujący urządzenie pozwoli zaoszczędzić miejsca na froncie urządzenia na rzecz wirtualnych przycisków nawigacyjnych, gdyż ten zwykle montowany jest w fizycznym przycisku home pod wyświetlaczem. Niektórzy producenci montują tę funkcję bezpośrednio „z tyłu”, zwykle pod aparatem fotograficznym, co pozwoli w ogóle wyeliminować charakterystyczny akcent dla tej funkcji.

Czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran nie oznacza, że będzie on aktywny na całej powierzchni ekranu. Najprawdopodobniej zostanie ulokowany on na wysokości wirtualnego przycisku home. Funkcja na pewno wymagać będzie więc pewnej wprawy, a z biegiem czasu zostanie najpewniej udoskonalona przez pozostałych producentów co może nastąpić dopiero po 2019 roku.

A telefon? Póki co wyróżnia się ciekawym wzornictwem, smukłymi ramkami i podwójnym aparatem. Osobiście przypomina mi Galaxy S7 Edge z bardzo dobrym zagospodarowaniem panelu przedniego i zakrzywionym ekranem. Interesującym zabiegiem jest również zastosowanie charakterystycznego wcięcia, które zapoczątkowało Apple w swoim iPhone X, które powinniśmy ujrzeć też w jednym z wariantów telefonu Huawei P20.