Dlaczego Xperia XZ2 i compact nie posiadają wyjścia słuchawkowego mini-jack 3,5 mm? To proste!

Ostatnim czasem producenci smartfonów coraz częściej pozbywają się popularnego złącza słuchawkowego. Firmy zwykle nie komentują dlaczego, a jeśli już muszą to tłumacząc stosują zwykle przekonujących argumentów, których nikt nie stara się nawet zakwestionować. W przypadku Sony argumenty te zdają się mieć nieco inną wagę…

Przede wszystkim japoński gigant twierdzi, że usunięcie gniazdka mini-jack podyktowane było decyzją całkowitego przeprojektowania wyglądu nowych smartfonów. Wygląda na to, że klasyczne złącze mogłoby oszpecić nowe „dzieło” tego przedsiębiorstwa. I wcale nie chodzi tu o grubość urządzenia, a o sam design. Dziwne, bo na rynku znajdziemy jeszcze wiele smartfonów o smukłej konstrukcji i … złączu mini-jack 3,5 mm.

Drugi powód, dla którego firma postanowiła uśmiercić popularnego jacka to chęć podążania za trendami słuchawek bezprzewodowych. Sony najwyraźniej bacznie obserwuje konkurencje, wśród której panuje moda na projektowanie smartfonów bez tego złącza.

Komunikat przekazał serwis xperiablog zajmujący się nowinkami ze świata technologicznego giganta – Sony. O reakcjach w postaci negatywnych komentarzy chyba nie trzeba mówić. Pozbywanie się złącza mini-jack 3,5 mm niesie za sobą wiele kontrowersji. W końcu klienci niechętnie chcą oswoić się z tym faktem, a wielu z nich wciąż posiada słuchawki o takim złączu, więc dodatkowe przejściówki stanowią dodatkowy opór.