Według ostatnich doniesień, Samsung zakończył prace sprzętowe nad swoim przyszłorocznym flagowcem, Galaxy S9. Nie obyło się także bez renderów przestawiających nowe urządzenia z tej serii.

Rendery pochodzą od użytkownika OnLeaks, a więc francuskiego dziennikarza technologicznego, który niejednokrotnie dostarczył już podobnych treści. Według niego, Samsung ponownie przygotowuje swoje topowe urządzenie w dwóch wariantach – zwykłym i nieco większym oznaczonym jako Plus.

Na pierwszy rzut oka, front obydwu urządzeń nie uległ większym zmianom. Najwięcej jednak dzieje już na drugiej stronie.

Przede wszystkim Samsung postanowił (w końcu!) przenieść czytnik linii papilarnych pod aparat. Jest to wygodniejsze i bardziej praktyczne niż w przypadku ósmej galaktyki tej serii. Co ciekawsze, podstawowy wariant S9 otrzyma pojedynczy aparat fotograficzny. Znalazło się tu także na miejsce dla złącza słuchawkowego mini-jack 3,5mm (uff).

Galaxy S9 Plus, w porównaniu do mniejszego „brata”, zaoferować ma już podwójny aparat fotograficzny i analogicznie „wydłużoną” konstrukcję.

Premiera urządzeń z serii Galaxy S9 odbędzie się już najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Spekuluje się miesiącach luty i marzec.