Cortana to jedna z kilku dostępnych na rynku asystentek głosowych, którą bacznie stara się rozwijać Microsoft. Od samego początku Cortana zintegrowana była ściśle z systemami Windows 10 i Windows 10 Mobile, a od pewnego momentu, Microsoft zdecydował się dostarczyć ją na systemy Android i iOS w postaci aplikacji. Teraz, amerykański gigant planuje wykonać kolejny ruch.

Chodzi o integrację Cortany z nakładką Microsoft Launcher, która w sklepie Google Play szczyci się swoją popularności (ma na koncie bowiem przeszło 10 milionów pobrań). Najwidoczniej Microsoft uznał, iż Cortana w postaci samej aplikacji nie jest zbyt atrakcyjną opcją, a robiąca szał nakładka firmy może być tu rozwiązaniem. Nowa odsłona Microsoft Lanucher, na systemy Android, ma się pojawić na początku przyszłego roku.

W gwoli przypomnienia, Cortana dostępna jest w sklepach App Store (iOS) oraz Google Play (Android) do pobrania całkowicie za darmo. Aplikacja współpracuje w 13 państwach, choć w śród nich nie znajdziemy Polski.