Instagram, a więc popularny portal społecznościowy będący własnością Facebook Inc., zdaje się testować nowe funkcje.

W grudniu zeszłego roku spekulowano, jakoby Instagram porzucić miał obsługę prywatnych wiadomości wbudowanych w samą aplikację, na rzecz całkowicie nowego dedykowanego ku temu klienta. Póki co, tak się nie stało, jednak pomysł ten nie został porzucony, a wręcz przeciwnie – mógł ewoluować jeszcze wyżej.

W ostatnich kompilacjach aplikacji Instagram na systemy operacyjne Android odkryto, iż w samym kliencie pojawił się zestaw nowych ikon i plików, które sugerują prace nad funkcją wykonywania połączeń głosowych, a także wideo-rozmów. Ma to zachęcić obecnych użytkowników do częstszej interakcji z serwisem, a przy okazji przyciągnąć całkowicie nowych klientów innych sieci społecznościowych.

Szacuje się, że z portalu Instagram dziennie korzysta nawet 500 milionów aktywnych użytkowników. W 2012 roku właścicielem tego fotograficznego serwisu został Facebook, który rok później planował przejąć także inny serwis o nazwie Snapchat. Ofertę finalnie jednak odrzucono. Od tamtej pory deweloperzy Instagrama dwoją się i troją, aby ich serwis był równie popularny co Snapchat.