Apple prawdopodobnie zmuszone będzie do ograniczenia produkcji swojego topowego urządzenia, iPhone X z zaplanowanych 50 milionów sztuk do „tylko” 30 milionów.

Tak wynika przynajmniej z ostatnich raportów giganta z Cupertino, które mówią, że Foxconn w swojej fabryce ulokowanej w Zhengzhou nie zatrudnia już żadnych nowych pracowników, a nieznane źródła donoszą, że taki stan rzeczy podyktowany został tym, że Apple ograniczył produkcję modelu iPhone X aż o 40%. Informacje te pojawiły się również z ostrzeżeniami co do pozyskiwania akcji Apple łącznie z komunikatem od chińskich analityków, że lepiej jest je „trzymać” niż „kupować”.

Również JL Warren Capital LLC, a więc firma zajmująca się badaniem rynków ostrzega, że dostawa urządzeń może drastycznie spaść po tym, jak nowi nabywcy kupili smartfona po premierowej cenie wynoszącej aż 999$. Według JL Warren Capital LLC problemy iPhone X spowodowane są tym, że „urządzenie zostało bardzo wysoko wycenione do innowacji, jakie oferuje„.

Wartość Apple w tym roku wzrosła do 900 mln dolarów amerykańskich, zaś przekroczenie wartości 1 biliona $ może stać się bardzo problematyczne. O tym jednak przeczytamy po opublikowaniu kwartalnych wyników sprzedaży.