Xiaomi Mi A1 jest bardzo interesującym wyborem dla osób, które szukają telefonu z możliwościami o niewygórowanej cenie. W gronie urządzeń do 1000 złotych naprawdę ciężko jest go pominąć, a już niedługo może stać się on jeszcze bardziej atrakcyjny.

Xiaomi Mi A1 po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą systemu Android w wersji 7.1.2 Nougat, a dzięki współpracy z Google model ten plasuje się do możliwości otrzymania nowszej wersji systemu o nazwie Oreo (Android 8). Testy nowego oprogramowania już trwają, co potwierdza fakt, iż jedna z testowych wersji tego oprogramowania wprowadza obsługę tzw. fast charging, która zapewni szybsze ładowanie baterii urządzenia.

Dzięki redakcji telecomtalk dowiadujemy się, że Xiaomi Mi A1 z testowym oprogramowaniem naładujemy do pełna szybciej o około 30 minut. Na ogól zajęło to niecałe półtora godziny, gdzie zwykle urządzenie ładowane do 100% potrzebowało już dwóch godzin. Haczykiem w tej sprawie jest fakt, że do ładowania urządzenia wykorzystano ładowarkę firmy OnePlus o nazwie Dash Charger.